UN GRUP D'EXPERTS DE METGES SENSE FRONTERES VISITEN EL NOSTRE CENTRE

Ahir a la tarde, un grup d'esxperts de l'ONG Metges sense Fronteres acompanyats d'altres professionals del sector, veren visitar el nostre centre, amb l'objectiu de valorar el nostre sistema de funcionament enfront l'actual lluita contra el Coronavirus. Aquesta gent, són experts en tractar epidèmies i processos infecciosos, i sovint amb escasesa de recursos, per tant són els més indicats per tal d'assessorar-nos i donar resposta als moltíssims dubtes que aquestes setmanes ens han anat sorgint a l'hora d'establir els protocols que se'ns han anat donant des de els departaments o la mateixa empresa. Està clar, que nosaltres que som un centre molt petit, no podem aplicar aquests protocols o procediments amb la mateixa facilitat que en altres centres més grans amb 2 ascensors, 2 escales, espais comuns més grans, vàries sortides o passadissos amplis... Vam tenir molta sort de comptar amb la seva ajuda i segur que a partir d'ara, ho farem tot, encara molt millor. Gràcies per l'ajuda.

30-04-2020

ULLDECONA
Esta web utiliza cookies propias y de terceros para ofrecerte una mejor experiencia y servicio. Al navegar o utilizar nuestros servicios, aceptas el uso que hacemos. Aceptar